W krainie desek do krojenia i rzeźnickich bloków

Dziś mały fotoreportaż z mojej czerwcowej wizyty w Brooklyn Butcher Blocks. Brooklyn, stan Nowy York.

BBB produkuje najwyższej klasy i urody bloki rzeźnickie oraz deski do krojenia. Pierwszy raz natknęłam się na ich produkty kiedy pracowałem jako szef. Od pierwszego razu byłam pod wrażeniem wyglądu i przepięknej konstrukcji ich ciemnobrązowej deski z afrykańskiego orzecha, przeznaczonej do krojenia pieczonych mięs. Z jasnymi fugami, złożonej na podobieństwo ceglanej ściany. Budziła respekt, ale w dotyku była jak welwet. Znalazłam BBB na Facebook i odkryłam inne wyroby. Zacząłem śledzić ich poczynania.

Wiosną na targach rzemiosła kulinarnego w Los Angeles – Artisanal LA, odkryłam stoisko BBB. Zacząłem rozmawiać z chłopakiem, który okazał się właścicielem i twórcą tych pięknych produktów. Tak poznałem Nils. Wymieniliśmy kontakty i w czerwcu, podczas wizyty w NYC, na zaproszenie Nills odwiedziłam jego warszat. Podczas wizyty miałam okazję przyjrzeć się jak te piękne przedmioty są wykonywane. Udało mi się również zrobić kilka zdjęć.

Taki losowy ciąg wydarzeń doprowadził do poniższej foto-opowieści. Możecie sami zobaczyć, ile wkładu wymaga zrobienie jednej pięknej deski i jak „brzydkie kaczątka” zamieniają się w „łabędzie”.

Klikajcie na kółka i oglądajcie.

To read this recipe in English click here: „All butcher blocks and cutting boards were “pretty ugly” before they became beautiful”

3 Comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s