Tegoroczna nagroda Food Polki za najlepszy „Zielony Design” została przyznana…

Moje okolica, czyli Los Angeles i Hollywood właśnie przeżywa sezon rozdawania prestiżowych nagród branży filmowej i telewizyjnej. Tak więc i ja postanowiłam przyznać nagrodę. Sponsorowaną przez moją amerykańską markę Food Polka. The Food Polka Award.

W tym roku Food Polka Award została przyznana za najlepszy design zaprojektowany przez Matkę Naturę i nagrodę odebrał Wazon Kaffir Lime.

Pewnego słonecznego poranka przechadzałam się w towarzystwie mojego psa Jacka, tylnimi, przydomowymi alejkami mojego sąsiedztwa. Nagle pod moje stopy podtoczył się niezidentyfikowany, naturalny obiekt. Podniosłam go. To był właśnie Kaffir Lime. Oczywiście znajac jego piękny aromat natychmiast powąchałam go. Skąd się tu wziął? Nigdy nie zauważyłam, drzew Kaffir Lime w moim sąsiedztwie! Może wypadł z czyjejś torby na zakupy!? Jako poszukiwacz i zbieracz darów natury, wsadziłam go w kieszeń i zabrałam ze sobą do domu.

Kaffir Lime siedział w lodówce przez tydzień lub dwa. Za każdym razem, gdy otwierałam jej drzwi, pytał: „Więc co zamierzasz ze mną zrobić?”. Był zbyt piękny, aby tak po prostu przeciąć go i używać do celów kulinarnych. Czułem, że trafił w moje ręce w wyższym celu.

Nadszedł dzień, kiedy w lodówce obok Kaffir Lime stanęła szklanka z pęczkami świeżych ziół. I wtedy przyszedł mi do głowy pomysł. Wyjęłam Kaffir Lime z lodówki i przyjrzałam się mu uważnie. Nagle wydał mi sie doskonałym, zaprojektowanym przez naturę naczyniem. Konkretnie wazonem. Wazonem o idealnej, organicznej formie, której nawet najbardziej znani projektanci i architekci nie mogliby wymyśleć. Najpierw wyjęłam wiertarkę, potem aparat… a reszta jest historią.

Oprawione zdjęcie wazonu Kaffir Lime wygląda idealnie we wnętrzu modernistycznym, ale świetnie nadaje się do wnętrza w każdym innym stylu. Pomyślałam więc, że może chcielibyście udekorować nim własny dom lub obdarzyć kogoś bliskiego.


Wydruk 35 x 30 cm  (wraz z wysyłką) 135 zł                                                        KUP TERAZ


 

09 11 15 kafir lime vase (7a) FP

To read this is English, click here: And the Food Polka Award for the Best Green Design goes to…”

Zajrzyjcie na moją stronę w USA:

FoodPolka_Logo_5

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s